Sign up with your email address to be the first to know about new products, VIP offers, blog features & more.

Impotencja – i co dalej?

Kiedy panowie zauważają u siebie pierwsze objawy impotencji powinni bez większego wahania udać się do lekarza pierwszego kontaktu. Jego zadaniem jest przeprowadzenie wywiadu, a w dalszej kolejności skierowanie do seksuologa, który zajmuje się tego typu schorzeniami. Aby potwierdzić występowanie zaburzeń https://aptekaprzykrzyzu.pl erekcji sprawdza się zarówno psychikę, jak i objawy, które wymienił pacjent. Diagnoza opiera się także na skontrolowaniu czy erekcja może zostać osiągnięta przez konkretny przypadek w trakcie stymulacji. Kiedy skorzysta się z metody ultradźwiękowej (USG) istnieje możliwość na skontrolowanie czy w organizmie człowieka nie występuje „coś” co uniemożliwia dopłynięcie krwi do członka. To jednak cały czas nie wszystko, gdyż konieczne jest wykonanie paru badań, które dają potwierdzenie stawianej przez mężczyznę teorii. Jednym z badań jest skontrolowanie poziomu cholesterolu oraz stężenia krwi. W dalszej kolejności należy sprawdzić poziom prolaktyny oraz poziom testosteronu.

Nie tylko seksuolog zajmuje się leczeniem impotencji, gdyż wielu panów kieruje swoje kroki do urologa. Specjalista ten jest w stanie zarówno zdiagnozować chorobę, jak i zalecić odpowiednią terapię. Jednakże, problem związany z seksualnością na pewno nie należy do ulubionych tematów mężczyzn. Wielokrotnie całkowicie ignorują oni problem, co przekłada się negatywnie na ich dalsze życie, sposób funkcjonowania oraz relacje z partnerką. Tylko i wyłącznie szybkie zdiagnozowanie dolegliwości jest w stanie przywrócić całkowitą sprawność seksualną.

Jeżeli pojawią się pierwsze objawy nie należy kryć się za swoją dumą, gdyż seksuolodzy oraz urolodzy każdego dnia przyjmują wielu pacjentów, którzy zmagają się z tego typu problemem. Dla nich nie jest to żadna nowość, a wręcz chleb powszedni. W przypadku impotencji, nie trzeba mówić o tym kolegom, czy rodzinie. Jednakże są dwie osoby, które muszą poznać całkowitą prawdę, mowa o partnerce oraz specjaliście, który posłuży pomocą w przypadku impotencji.